Návrh stavebních konstrukcí

Návrh konstrukčních systémů pro realizaci staveb.

Pavilon České republiky, Expo Dubai, Huť Martina Rajniše, 2018

Návrh koncepce generování nepravidelného tvaru pomocí pravidelné sítě. Parametrický model připravený pro snadné rendrování a 3d tisk. 

 

 

Pavilon Slovesnké republiky, Expo Dubai, Huť Martina Rajniše, 2018

Návrh low-poly modelu pro pokrytí parametrickou strukturou. 

 

 

Pavilon České republiky, Expo Dubai, R/FRM, 2018

Návrh opěrné konstrukce, příprava pro statické posouzení.

 

 

Doplňení vodicích ploch na původní návrh, úprava tras vodicích ploch pro eliminaci nežádoucích rotací a křížení, doplnění a úprava tras pro realizovatelnost, doplnění vyvazovacích a podpůrných systémů, příprava pro statické posouzení.

 

 

Spolupráce s ateliérem Fránek architects 2011-2017

Měl jsem tu příležitost spolupracovat na více jak 60ti projektech a 4 expozicích. Připojuji malý výběr z projektů a další samostatné větší kapitoly.

 

 

V návaznosti na výstavu Útroby architektury, kde jsem vyvinul technologický postup virtuální deformace pevné hmoty, bylo připraveno i několik dalších projektů jako formy obývacích stěn. Posledním projektem byla výstava Polštářový dům pro Malou dvoranu Národní galerie, kde pro tvarování vnitřních dispozic bylo zorganizováno natáčení profesionálních baletek a zaznamenáván pohyb pomocí 3d scanu.

 

 

Rozhledna Zvolen

Příprava podrobného modelu okolí věže v rozloze 3x3km, spolupráce na vývoji tvarosloví věže. Návrh konstrukčního systému, modulárního systému lávky a trasy tobogánu. Příprava pro statické posouzení.

 

 

Rozhledna Bojnice

Příprava podrobného modelu okolí věže v rozloze 3x3km. Návrh konstrukčního systému, modulárního systému lávky a trasy tobogánu. Příprava pro statické posouzení.

 

 

Rozhledna Dolní Morava

Příprava podrobného modelu okolí věže v rozloze 3x3km, spolupráce na vývoji tvarosloví věže. Návrh konstrukčního systému, modulárního systému lávky a trasy tobogánu. Příprava pro statické posouzení, spolupráce se statiky a stavební firmou Taros.

 

 

Menu

Jiné projekty

Zajímá vás více?

Máte-li společné zájmy, neváhejte se na cokoliv zeptat.

2018 MKukral